Økonomiutdanning og mulig jobb innen IT?
Posted by Joakim Löves on 05/06/2024 14:11
Floyd @SBN Konferansen 2023
Fra Damaskus som flyktning og Økonomiutdanning til mulig jobb?
Vi i SBN ønsker å slå et slag for ung, syrisk flyktning, som til tross for bl.a. Bachelor-grad i Økonomi, sliter med å komme inn på det norske arbeidsmarkedet.
På vår SBN User Conference har vi hatt konferanseverter, utvalgt av SAP gjennom SAP’s NextGen-Program.
Floyd Jan Darison, en ung mann på 30 år, har ved 2 anledninger, høsten 2022 og 2023 assistert oss ved gjennomføringen av SBN’s store 2-dagers høstkonferanse for brukere av SAP i Norge.
Straks etter at han kom til Norge i 2015 gjennomførte han Videregående Skole i Norge med gode karakterer. Han har en bachelorgrad i økonomi og administrasjon ved Oslo Metropolitan Universitet. Ut over dette har han tatt en rekke kvalifiserende kurs på ulike områder for å gjøre seg mer attraktiv for det norske arbeidsmarkedet, bl.a. vært med i SAP’s NextGen-program, samt Open SAP kurs på SAP Business Technology Platform. Vi opplever Floyd som en både lærevillig og lærenem person.
I tillegg har Floyd også vært aktiv i frivillig arbeid, bl.a. som tolk for Norsk Folkehjelp, hvor han fikk diplom for innsatsen.
|
Vi har stor sympati for Floyd, som gjort en veldig god jobb som vert på SBN Brukerkonferanse. Nylig kunne han fortelle oss at han sliter med å finne passende stilling, spesielt innen Økonomi og IT, som er hans preferanser. For tiden har han en mindre jobb samtidig som han studerer for en Bachelor i Engelsk. Han snakker både godt Norsk og Engelsk.
Han er en profesjonell ung mann, som har jobbet målbevisst for å skaffe seg et fotfeste i Norge. Han liker tall og har en sterk tallforståelse. Han ser frem til utfordringer og muligheter, som en stilling skulle gi ham og han ønsker sterkt å få bruke sine kunnskaper og til å bidra.